Sıkça Sorulan Sorular

Çocuklarda çürüğe eğilim oldukça fazladır. Bu nedenle yılda iki kez rutin diş kontrolüne devam etmeliler. Ailelerin diş bakımı konusunda çocukları bilinçlendirmeleri gerekmektedir.

Çok fazla miktarda çay ve kahve tüketmek dişlerde sarı ya da kahverengi lekelenmelere neden olabilir. Düzenli ağız ve diş bakımı ihmal edilmemelidir.

Nefesimizde oluşan kötü kokuların sebebi, enfeksiyon, diş eti hastalığı ya da ağız içinde temizlenmemiş gıda artıkları olabilir. Eğer kokunun kaynağı ağız içiyse, başlangıçta çürükler tedavi edilir. Ve dişeti rahatsızlıkları gibi diğer sorunlar iyileştirilir.

Etkili bir diş temizliğinde önemli olan hangi macunun kullanıldığı değildir. Düzenli temizleme aşamalarının günlük olarak uygulanması oldukça önemlidir. Doğru bir fırça ve uygun bir macunla yapılan günlük temizleme alışkanlığı yeterlidir. 

Hayır. Gönül rahatlığı ile diş beyazlatma işlemi uygulanabilir. Diş beyazlatmanın dişlere zarar verebilecek herhangi bir olumsuz etkisi yoktur. Dünya Sağlık Örgütü, Türk Diş Hekimleri Birliği, Sağlık Bakanlığı, Amerikan Diş Hekimleri Birliği gibi kuruluşların onayladığı diş beyazlatma ürünlerinin diş salığına ve genel sağlığa herhangi bir zararı bulunmamaktadır.

Yirmi yaş dişlerini çektirme zorunluluğu yoktur. Diğer dişler için olumsuz bir etkisi bulunmuyorsa ve kolay fırçalanabiliyorsa çektirilmese de olur. Ve elbette kök ucunda enfeksiyon yoksa bu dişlere dokunulmayabilir.